Odvrácená tvář cesty: Čtyři dny, tři puchýře a otlaky

Doposud jsem psal o zajímavých příhodách a hezkých místech. Tentokrát to pro rovnováhu vezmu i odvrácené strany a popíšu vývoj stavu chodidel i celého těla. Je důležité vědět, že ani to příjemné není úplně zadarmo. A navíc každého občas potěší trochu bolesti někoho jiného, obzvlášť pokud ji podstupuje „dobrovolně“.

Už druhý den cestou do Kasejovic se mi objevil první puchýř. Tentokrát na levé noze na prsteníčku a tedy velmi snesitelný, jelikož se o něj člověk při chůzi příliš neopírá. Na cestě do Nepomuku přibyl další na pravém malíčku, který chůzi také prakticky neomezuje.

Včera (10. 6.) se mi při cestě z kopce do Klatov vytvořil další, tentokrát na z boku na pravém chodidle před palcem. To už je nepříjemné, jelikož je to došlapová plocha.

Otlaky a nečistoty v botách

Celý obvod chodidel mám navíc posetý drobnými otlaky z nečistot, které do bot skáčou rychleji, než je stačím vysypávat. Chodidla jsou velmi ošlapaná a otlačená dlouhou chůzí s velkou zátěží. Následkem toho jsem také ztratil část citu v pravém palci. Mohu však říct, že díky super měkkým botám je to celé stále schůdné i bez gelových hojivých náplastí.

Diskomfortní zátěž

Jako bonus mám otlačená záda, zejména na ramenou, kde spočívá hlavní část váhy batohu. K tomu ještě omačkané boky od bederního pásu. Stále to však mohu celé nazvat spíše diskomfortní, ale nikoliv neschůdné.

Myslím, že až se pořádně naučím zacházet s vybavením, zejména tedy s batohem, tak odpadnou i zádové nepříjemnosti. Pak ještě přizpůsobit váhu batohu na nezbytné minimum, např. odhadem množství vody a jídla, jež na tu kterou cestu potřebuji a půjde se mi jako v pohádce.